Zapisujemy plan Pierwszej Komunii na kartce

Pierwsza Komunia Święta- jak zorganizować przyjęcie?

Pierwsze kroki w organizacji Komunii

Przygotowanie przyjęcia komunijnego to nie tylko białe ubranko, układanie wykwintnego menu dla gości, czy wybór fotografa.

Oczywiście to tematy niezwykle ważne i niezbędne, ale jest jeszcze cała lista rzeczy, o których powinnaś pomyśleć dużo, dużo wcześniej.

To miejsce przyjęcia, wstępna lista gości, oraz budżet. Powinnaś przemyśleć, czy przyjęcie odbędzie się w domu, czy zdecydujesz się na lokal. Terminy w restauracjach bywają odległe, dlatego wielu rodziców rozpoczyna przygotowania nawet na dwa lata przed terminem Komunii, ale to od Ciebie zależy kiedy się tym zajmiesz.

Aniołek ceramiczny na komunię

Nie ważne gdzie i jak..

ważne by w efekcie było anielsko…

Ani się obejrzysz, a rozpocznie się rok komunijny, a wraz z nim w sieci pojawią się propozycje dekoracji, zaproszenia i podziękowania dla gości komunijnych.

Pierwsze zebrania rodziców planowane są we wrześniu. Dowiesz się o ważnych sprawach związanych z uroczystością. Na spotkaniach rodziców omawiane są kwestie strojów, kupna medalików, różańców, książeczek, dowiesz się też o ważnych terminach i składkach. Więcej o zebraniach tutaj

Świeca, zaświadczenie z Chrztu. Większość rodziców zachowuje świece dzieci z dnia Chrztu. Będą potrzebne podczas ceremonii odnowienia przyrzeczeń przed Komunią. Najpierw jednak, rodzice deklarują przystąpienie swojego dziecka do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, poprzez złożenie stosownej deklaracji już na pierwszych zebraniach. Warto przygotować wcześniej zaświadczenie o przyjęciu sakramentu Chrztu, które zostanie wydane w parafii gdzie dziecko zostało ochrzczone. Istotna kwestia dla rodziców, którzy zmienili miejsce zamieszkania i osobista wizyta może być problematyczna.

Wrzesień to czas na ostateczne podejmowanie niektórych decyzji dotyczących przygotowań.
Jeśli nie zarezerwowałeś wcześniej lokalu- to już ostatni moment aby zająć się tym teraz.
Wiąże się to z ułożeniem ostatecznej listy gości, w której uwzględnisz osoby dorosłe, oraz dzieci. O organizacji Komunii w lokalu poczytasz tutaj

Lista gości przyda się również przy zamówieniu zaproszeń, które będą od razu spersonalizowane. Więcej o przygotowaniu papeterii na przyjęcie przeczytasz tutaj
Warto sprawdzić, czy posiadasz aktualne adresy gości- które będą potrzebne do rozsyłania zaproszeń, jeżeli Twoja rodzina jest rozproszona po świecie.

Zanim zaczniesz zamawiać zaproszenia i dekoracje, warto przemyśleć całą oprawę przyjęcia. Wspólnie z dzieckiem wybierzcie styl, kolorystykę, motyw przewodni. To znacznie ułatwi przygotowania i przebrnięcie przez tysiące ofert w sieci, a dodatkowo na przyjęciu będzie elegancko i spójnie. Wybierając wzór zaproszeń, dekoracje, będziesz sugerowała się wybranym kierunkiem.

Zestaw papeterii
Zestaw komunijny ze srebrnym akcentem, papeteria Card Design World

Wiele firm oferuje zestawy papeterii, dzięki czemu jest możliwość domówienia winietek, menu lub podziękowań w późniejszym czasie.

Zastanów się jakich usług potrzebujesz i zarezerwuj dogodne terminy jak najszybciej.

Jakie usługi powinnaś zamówić? Jakiej pomocy będziesz potrzebowała w dniu przyjęcia? Dla każdej Mamy będzie to indywidualna kwestia. Kieruj się własnymi piorytetami zgodnymi z Tobą i rodzinnymi tradycjami. Duże znaczenie ma miejsce przyjęcia komunijnego. Organizowane w domu będzie bardziej wymagające, niż w lokalu.

Zaproszenia i papeterię personalizowaną zamawia się na początku roku kalendarzowego. Trzeba pamiętać, że terminy u polecanych producentów są odległe, dlatego warto zarezerwować termin jak najszybciej. Okres w którym przygotowuje się papeterię personalizowaną na przyjęcia komunijne to styczeń, luty i marzec. W Twoich planach powinny znaleźć się zaproszenia, podziękowania dla gości, oraz piękny album na zdjęcia komunijne dziecka. Dobrym pomysłem jest zamówienie całej potrzebnej papeterii w jednym miejscu, łącznie z winietkami i menu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj

By poznać pełną ofertę Card Design World zapraszam na Instagram, oraz kanał na You Tube.

Strój na Komunię. Pierwsze przymiarki liturgicznych strojów komunijnych odbywają się już od stycznia. Na czas przymiarek dzieci powinny mieć już zakupione buty komunijne, by dopasować długość ubranek- to szczególnie ważne u dziewczynek. To pierwsza okazja by zobaczyć dziecko w stroju. Nie zapomnij wtedy zrobić dziecku kilku luźnych zdjęć- będą idealne do zaproszeń. Pamiętamy o ubraniu komunijnym dla dzieci, zapominając że dodatki leżą po stronie Mamy. Warto również, na dzień Komunii przygotować na każdą pogodę nie tylko dziecko, ale i siebie oraz domowników. Więcej na ten temat tutaj.

Komunia w restauracji to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że każda z nich ma inną ofertę. Sprawdź co zapewnia restauracja, a co jest do uzupełnienia po Twojej stronie. Jest to najczęściej tort, winietki, menu, dekoracje, kwiaty. Dopasuj ich design do ustalonego wcześniej stylu i kolorystyki przyjęcia.

Tort i słodkości to elementy które zamawiamy wcześniej. Z pewnością masz ulubioną cukiernię, której powierzysz wykonanie pysznych ciast.

Wianek, torebka, rękawiczki to jedyne elementy różniące dziewczynki. Przepiękny, ręcznie wykonany wianek trzeba zamówić z wyprzedzeniem, więc nie zwlekaj. Florystka wykona wianek z kwiatów prawdziwych, lub sztucznych, według Twoich wskazówek by był spójny z oprawą przyjęcia.

Fotograf który zrobi pamiątkową sesję komunijną, to już standardowy punkt każdego przyjęcia. Jak przygotować dziecko do sesji? Co może Cię zaskoczyć? O tym poczytasz tutaj. Zdjęcia schowane w albumie to sposób na zachowanie najpiękniejszych wspomnień z tego ważnego dnia. Zachęcam do przejrzenia galerii, gdzie prezentowane są albumy komunijne Card Design World. Klik

Animator dla dzieci będzie niezbędny, gdy mamy w rodzinie dużo maluchów. Jeżeli masz młodsze dziecko, dużą pomocą będzie dla Ciebie zapewnienie mu opieki już od rana. Będziesz mogła poświęcić czas dla dziecka komunijnego.

Fryzjer i kosmetyczka. Jak najprędzej zarezerwuj u fryzjera termin w dniu Komunii, aby nie było niespodzianki z zajętą godziną pasującą Ci najbardziej. Jeżeli do Komunii przystępuje Twoja córka, wybierzcie się na uczesanie próbne, gdy już kupicie wianek. Fryzjerka na pewno dobierze eleganckie uczesanie pasujące do dziecięcych rysów twarzy dziewczynki. Nie zapomnij o kosmetyczce i fryzjerze dla siebie i domowników

Zadbaj o komfort gości, nie tylko w dniu Komunii Twoi goście przyjeżdżają z daleka, zatrzymują się często na kilka dni.
Nie jest to obowiązkiem, jednak uważam, że miłym gestem jest zapewnić rodzinie nocleg. Jeżeli dysponujesz większą ilością sypialni, z pewnością chętnie skorzystają z możliwości spędzenia czasu w zaciszu domowym.
Możesz również zarezerwować dla gości pokoje w pobliskim hotelu. Z pewnością docenią Twoją hojność i dobre serce.

Dobrze jest ułożyć sobie plan Komunii. Zachęcam Cię do przygotowania planu. Pomoże on w organizacji i ułatwi Ci kontrolę wszystkich spraw. Możesz wykonać go sama, lub skorzystać z gotowego arkusza Card Design World. Więcej o planowaniu znajdziesz tutaj.

Zapisujemy plan Pierwszej Komunii na kartce

Wszystkie terminy, ważne daty, telefony warto zapisywać w jednym miejscu

Póki co, masz jeszcze troszeczkę czasu…

Możesz spędzić go z dzieckiem. Możecie razem przygotować kilka ozdób komunijnych, lub po prostu wspólnie pobyć.

Mama i córka wspólnie

…im bliżej Komunii, tym tego czasu będzie mniej…

Zachęcam Cię do przeczytania innych artykułów dotyczących organizacji Komunii.
Na pewno rozwieją wiele wątpliwości, pomogą Ci ułożyć plan, oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Z pewnością już teraz przeglądasz wiele stron internetowych i zastanawiasz się co mogłoby wpasować się w Komunię Twojego dziecka. Często słyszysz o pojawiających się trendach, śledzisz nowości w świecie mody komunijnej i nowe, fascynujące stylizacje.
Dzieci, szczególnie dziewczynki, są bardzo przejęte przygotowaniami– z zachwytem oglądają katalogi z uroczymi ozdobami i dodatkami komunijnymi.

Pamiątka komunijna / Card Design World/

Goście z kolei, przeszukują internet, wyszukując nieprzeciętnych prezentów i pamiątek

Wszystkie inspiracje są obłędne…
Tylko ostrożnie…
Aby nie pójść za daleko w zbyt wystudiowany design.

Komunia to przepiękna, elegancka uroczystość, przyprawiona dziecięcym urokiem i świeżością wiosennego wiatru.
Przyjęcie komunijne, na które tak bardzo czeka Twoja pociecha, przepełnione będzie radosnym śmiechem i zapachem kwitnących konwalii.
W jego oczach pojawi się niecodzienny blask, a w sercu zabrzmi tajemnicze Alleluja
Wszystko otulone białą poświatą, mieniącą się drobinkami złotej nitki…

O ile pieszczotliwe przyozdobienie tego uroczystego dnia jest sympatyczne i znaczące,
o tyle obsypanie go brokatem i brylantami jest zdecydowanie niepotrzebne.

Zachęcam do śledzenia profilu na Instagramie, gdzie znajdziesz aktualne posty związane z organizacją Komunii, oraz prezentację papeterii komunijnej Card Design World

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *