planner na pierwszą komunię

Organizując Komunię, zacznij od dobrego planu

Czas szybko pędzi i Komunia zbliża się wielkimi krokami…

Organizacja Komunii będzie łatwiejsza, jeśli wystarczająco wcześnie zaczniesz ją planować.

Pierwszy etap, czyli rezerwację restauracji, oraz wstępną listę gości- powinnaś mieć już za sobą.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rozpoczęły się przygotowania dzieci. Pierwsze zebrania za rodzicami, terminy kolejnych już podane, lista ważnych rzeczy się wydłuża, warto zacząć zapisywać w jednym miejscu, aby nic Ci nie umknęło.

Dobry plan to spisanie wszystkiego co związane z Komunią w jednym miejscu, a następnie podzielenie go na mniejsze zadania. Najlepiej, jeżeli zrobisz podział na kolejne miesiące, wpisując wszystkie ważne daty, oraz sprawy które należy załatwić. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdzie terminy kolidowałyby z Twoją pracą, obowiązkami szkolnymi, wyjazdami rodzinnymi.
Twoje dziecko będzie miało sporo nauki, a w kościele będzie częściej niż dotychczas- w obowiązkowych mszach i spotkaniach.

Codzienny grafik dzieci zmieni się w roku komunijnym, a co za tym idzie- również Twój.

planner na pierwszą komunię

Możesz przygotować sama, lub wykorzystać miesięczny planer komunijny Card Design World- tym bardziej, że ważnych dat będzie przybywało.

Spisz potrzebne usługi i zarezerwuj terminy

Spisując wstępny plan weź pod uwagę wszystkie kwestie, nie tylko ściśle związane z uroczystością i przyjęciem, ale i z Twoją pracą. Nie zapomnij również o pozostałych członkach rodziny.

Od czego zacząć? W artykule Pierwsza Komunia Święta- od czego zacząć przygotowania do Komunii? znajdziesz wiele podpowiedzi.

Zapisujemy plan Pierwszej Komunii na kartce

Każdy kolejny termin zapisuj w jednym miejscu, planuj kolejne kroki, a zobaczysz, że organizacja Komunii będzie przebiegała sprawnie i bezproblemowo.

Masz już wstępny zarys planu?
Świetnie!
Na pewno nic Ci nie umknie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *